Monthly Archives: Luty 2016

Jak ćwiczyć z głową. Warsztaty bardzo specjalne 18-20 marca, Warszawa

Być może zastanawialiście się, jak ćwiczyć, żeby czas poświęcony na praktykę wykorzystywać w sposób najbardziej efektowny? Jeśli nie – najwyższa pora, żeby się nad tym zastanowić. Być może czujecie się nieco zdezorientowani brakiem metody, nie jesteście pewni, CO, JAK i ILE ćwiczyć? Postaramy się wam pomóc uporać się z tymi dylematami. Jesteśmy bowiem przekonani, że nawet tancerz z niewielkim stażem może się zmierzyć z najtrudniejszymi elementami i sekwencjami, pod warunkiem, że podejdzie do nich nie tylko z zapałem, ale również z głową. Wierzymy, że chwila poświęcona „rozprawie o metodzie” pomaga zaoszczędzić wielu godzin ćwiczeń, które, okazać się mogą bezowocne i jałowe, a co gorsza kontrskuteczne.

Słowem, zapraszamy na warsztaty, jakich jeszcze nie było.

Proponujemy sześć godzin zajęć, w czasie których podzielimy się z wami wnioskami płynącymi z naszych doświadczeniem pedagogicznym (uczymy od dziesięciu lat bez mała) i kilkunastoletniego stażu tangowego.

Program będzie podzielony na trzy główne bloki:

TECHNIKA

IMPROWIZACJA

MUZYKALNOŚĆ

Brzmi wprawdzie poważnie, ale możemy już zdradzić jedną z tajemnic sukcesu: ćwiczenia powinny sprawiać przyjemność!

Bardzo serdecznie zapraszamy!

Kasia i Mateusz

 

Piątek 20:00:22:00

Sobota 16:00-18:00

Niedziela 11:00-13:00

Narbutta 14, sala teatralna

Cena 120 zł od osoby

Zapisy w parach: caminito@o2.pl

 

DJ Cezary!

Imaginujcie sobie Jaśnie Państwo, a toż i sam on z połowicą swoją zacną z rubieży przybywa! Dzikie pola hen zdeptał, z niejednego pucharu tanga próbował, gładysz, co przy antałku wspomina: „Nieraz się tam jeszcze podwiki za człowiekiem oglądały, co i w Warszawie w czasie elekcji bywało. Radek Jaworski świadek!”. Czasy niedawnemi przesłał nam oto epistołę udatną i polityczną nad wyraz:

„Radzę Acaństwu, iżby siemię konopne w kieszeni nosili i po trochu spożywali. Coraz to ziarno wyjmować, wrzucać do gęby, rozgryzać, a miazgę pożreć, łuskwinę wypluwszy. W nocy, jak się obudzą, także samo niech czynią. Bo w konopiach oleum się znajduje, przez co i w głowie jedzącemu go przybywa”. Wyborna to była rada, od tej pory tak nam się dowcip zaostrzył, że i najbliżsi nas nie poznają. Wino, cośmy je popili, oleum z trzewi ku głowie uniosło i tak oto rozwiązanie trosk Waszych wszelkich napłynęło samo: w  najbliższą niedzielę w Comme il Faut zagra DJ Cezary! Mospanie! Szlus desperacjom! Tańcujem!

16:30-17:30 Praktyka
17:30-20:50 Milonga
Wstęp:
Praktyka 10 zł
Milonga 15 zł (pierwsza godzina milo – 10 zł)
z kartą caminito – 5

 

Kurs tanga od zera! 1 kwietnia! ostatni nabór!

Od 1 kwietnia 2016 zapraszamy na piątkowe zajęcia z tanga dla zupełnie początkujących. Lekcje będą się odbywać w budynku  Teatralnym SP85 przy ul. Narbutta 14  w godzinach 19:15-20:45
Kurs trwa 3 miesiące.

Cena: 110 zł miesięcznie (4 lekcje)  lub 270 zł za całość  (12 zajęć – 60 złotych taniej przy tej formie opłaty!).
Zapisy oraz dodatkowe informacje na caminito@o2.pl;  691-52-45-57; 695-61-28-33

Zapisy zasadniczo w parach, ale przyjmujemy również zgłoszenia singli (w ograniczonym zakresie).

Uprzejmie prosimy o przynoszenie na zajęcia obuwia na zmianę. Zalecamy buty na podeszwie skórzanej lub zamszowej (więcej informacji na ten temat na pierwszych zajęciach)

Bez kawałów! 1 kwietnia spotykamy się na Narbutta!

To będzie ostatni nabór przed wakacjami!

DJ Joanna

W najbliższą niedzielę olśni Was światło naszych oczu, promyk polskiego tanga, gwiazda Wrocławia i słońce Berlina. W ten weekend spłynie na Was tangowe oświecenie, jeśli tylko pofatygujecie swoje kształtne cztery litery na warsztaty, które Joanna prowadzi wraz z Boskim. A potem podejmijcie jakże błyskotliwą decyzję i piorunem wbijajcie w niedzielę do Comme Il Faut! Blask i błysk oto hasło na najbliższy weekend

16:30-17:30 Praktyka
17:30-20:50 Milonga
Wstęp:
Praktyka 10 zł
Milonga 15 zł (pierwsza godzina milo – 10 zł)
z kartą caminito – 5

voleo! wtorki od 29 marca

Zapraszamy na nowy cykl tematyczny we wtorek: volea a la carte!
Nasza degustacja będzie miała trzy motywy przewodnie: technikę, muzykalność, oraz fun.
Zapewniamy niezwykłe bogactwo potraw: skosztujemy boleł przednich i tylnych,  niskich i wysokich, rytmicznych i melodyjnych, boleł liniowych i cyrkularnych, boleł „z”, boleł „z kontry”  i boleł „z półkontry”; boleł  tradycyjnych, boleł nowoczesnych i tradycyjnych unowocześnionych.
Pierwsze zajęcia 29 marca
Wtorki g 21.15
cztery lekcje  – 120 zł
Zapisy na caminito@o2.pl
Dla uczestników innych kursów i posiadaczy karty caminito zniżki
Smacznego!

DJ Raduś

Wiliam Szekspir i teatrzyk ledwoletni Komilfo mają zaszczyt przedstawić państwu sztuczkę ucieszną, w pięciu aktach z epilogiem i prologiem takoż, pt. „Raduś gra na listku figowym, czyli krótko ciągnąca się milonga, alias tragedia do śmiechu”. Epileptyków i osoby o słabych nerwach uprasza się o zażycie wywaru z lubczyku z lorafenem, bo już od tygodnia nucimy sobie z Radusiem:

 

Dzień dobry, dziś święty Walenty.
Dopiero co świtać poczyna;
Młodzieniec snem leży ujęty,
A hoża doń puka dziewczyna.
Podskoczył kochanek, wdział szaty,
Drzwi rozwarł przed swoją jedyną
I weszła dziewczyna do chaty,
Lecz z chaty nie wyszła dziewczyną.

 

16:30-17:30 Praktyka
17:30-20:50 Milonga
Wstęp:
Praktyka 10 zł
Milonga 15 zł (pierwsza godzina milo – 10 zł)
z kartą caminito – 5

Uwaga! Dzik 17 lutego jest

jak zawsze w  środę zapraszamy serdecznie!!! Ruszamy o 20. Belwederska 44A. Dom Zabawy i Kultury DZiK!

Dzik 3 lutego

Zapraszamy serdecznie 3 lutego. Już tańczących, nieśmiałych i tych, co dopiero chcą zobaczyć, co i jak! Czekamy na Was stęsknieni  w DZiKu. Praktyko-milonga rusza jak zawsze o  g. 20, kończymy o 22.30. Uczymy się, praktykujemy, tańczymy!

Kasia, Justynka Mateusz

Dom Zabawy i Kultury DZiK, Ul Belwederska 44 A, (naprzeciwko ambasady rosyjskiej)
Wstęp: 10 zł

DJ Misha z Krakowa

Żadnych postnych zupek, cienkuszy i popiołu! Czekają Was Zapusty i Rozpusty oraz muzyczna wyżerka, co się zowie. W tym dniu upieści Was i uhołubi świeżutki zrzut z Krakowa, sławny na całą Galicję DJ Misha! I co nasze Złotuchny na to?

Czaczacza!

16:30-17:30 Praktyka
17:30-20:50 Milonga
Wstęp:
Praktyka 10 zł
Milonga 15 zł (pierwsza godzina milo – 10 zł)
z kartą caminito – 5