Monthly Archives: Czerwiec 2017

DJ Mateusz

Uznając, jako że szczęśliwość nas wszystkich od wysublimowania i destylacji tangowych frykasów jedynie zawisła, poznawszy zeszłotygodniowe zaniechania naszego przewiny, a chcąc korzystać z aury przychylnej; wolni od hańbiących nakazów letniego wojażowania, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą, egzystencyę tangową i wolność tangowego narodu, którego los w ręce nasze jest powierzonym; chcąc oraz na łaskawość, na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć; mimo przeszkód, które w nas namiętności sprawować mogą, dla dobra powszechnego, dla ugruntowania  milongowej szczęśliwości i błogostanu, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha ogłaszamy, że na milondze naszej dnia 2 lipca za struny cymbalików cny Dj Mateusz pociągać będzie i tę całkowicie świętą i niewzruszoną wolę deklarujemy po wsze czasy!

Niedziela 2 lipca
Potocka 14
16:30-17:30 Praktyka
17:30-21:00 Milonga
Wstęp:
Praktyka 10 zł
Milonga 15 zł (pierwsza godzina milo – 10 zł) http://credit-n.ru/offers-zaim/online-zaym-na-kartu-payps.html

Aktualności letnie

 

W wakacje zawieszamy regularne kursy, ale zapraszamy na milongi i praktyki w środy i niedziele. DZiK zmieni swoją formułę na czas wakacji, będzie trwał dłużej i otworzy się na „dorosłych” tanguero/as! Milonga comme il faut nieustannie kusi Was praktyką pod okiem nauczycieli, najlepszą w świecie muzyką, niepowtarzalną atmosferą i naszą nieocenioną obecnością 🙂

Zapraszamy na wydarzenia wakacyjne!

15 lipca będziemy gośćmi milongi Bomboncito w Katowicach, a wcześniej poprowadzimy zajęcia milonga &vals!

29 lipca – milonga  Łazienkach, podczas której zatańczymy pokaz i poprowadzimy lekcję dla zupełnie zielonych

11 – 18 sierpnia Wakacje z tangiem w Gdyni!!

Zapraszamy, wszystkie informacje o tych wydarzeniach znajdziecie na naszej stronie www. caminito.pl http://credit-n.ru/offers-zaim/srochnodengi-online-zaymi.html

Comme il Faut nie będzie 25 czerwca

Możecie oczywiście wpaść do Coco 25 czerwca i wziąć udział w mistrzostwach dance hall, ale na tango zapraszamy dopiero za tydzień – 2 lipca!

  http://credit-n.ru/blog-listing.html

Milonga w Łazienkach 29 lipca

Milonga ” Tańczymy tango w Łazienkach ” stała się już tradycją. Z orgomną przyjemnością zapraszamy na wyjątkową milongę, która odbędzie się 29 lipca w Łazienkach Królewskich! Mamy zaszczyt zatńczyć pokaz i poprowadzić lekcję dla początkujących podczas tego wydarzenia.
Harmonogram:
15.00 – rozpoczęcie milongi.
16.00 – 16.30 – przywitanie, pokaz tanga i lekcja tanga na scenie dla publiczności.
16.30 – 17.15 – milonga + animacja publiczności na widowni przez parę nauczycieli i trzech animatorów.
17.15 – 18.25 – milonga.
18.25 -18.30 – zakończenie milongi, podziękowania i pożegnanie.

Oprawę muzyczną tego niezwykłego spotkanie przygotuje jedna z najjaśniejszych gwiazd muzycznego firamentu DJ Olga Zawada

Do tanga zapraszają Muzeum Łazienki Królewskie, Stowarzyszenie Akademia Tanga Argentyńskiego, Fundacja Muzyka jest dla Wszystkich, Fundacja Muzyczne Ogrody.

Wstęp wolny.

Wzorem lat ubiegłychStowarzyszenie Tanga Argentyńskiego, organizator milongi,  przygotowało na scenie 150 miejsc:c75 dla Pań i 75 dla Panów. Biletem wstępu będą buty do tanga.
Widownia na 800 miejsc czeka na publiczność. Do zobaczenia!

  http://credit-n.ru/kredity-online-blog-single.html

Katowicka bomboncito z nami! 15 lipca

Z ogromną radością zapraszamy Was na ostatnią w tym sezonie Milongę Bomboncito w Katowicach. Z tej okazji organizatorzy przygotowali coś specjalnego … Po raz pierwszy w Polsce!
Sexteto Visceral z Buenos Aires!
będziemy mieki zaszczyt zatańczyć pokaz! i  poprowadzić ostatnie w tym sezonie seminarium Bomboncito (szczegóły wkrótce).
Zagra dla nas DJ Lechosław Hojnacki z Bielska-Białej!

Bilety wstępu na milongę:
– early bombon: 40zł przy zakupie biletów do 1 lipca ( zgłoszenia na adres: niesler.ola@gmail.com);
– przy wejściu na milongę: 50zł;
– dla uczestników seminarium: early bombon: 25zł;
– dla uczesntików seminarium przy wejściu: 35zł.

Termin: 15.07.2017 r., godz. 21.00 – 2.00

Miejsce: Centrum Kultury Śląskiej „Zgoda” w Świętochłowicach, ul. Krauzego 1, Świętochłowice

Poniżej kilka słów o zespole 🙂

Sexteto Visceral

Sexteto Visceral wystąpi w ramach European Tour 2017 wraz ze swoim nowym albumem „Milonga de mis amores”. Sexteto Visceral działa od 2011 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na obecnej scenie tanga w Buenos Aires. Jego brzmienie stanowi syntezę kilku głównych stylów zintegrowanych w ramach nowego podejścia estetycznego i koncepcyjnego, acz z wielkim poszanowaniem dla interpretacji gatunku. Sextet cechuje wirtuozeria muzyków i zaangażowanie w ramach występów.

Sexteto Visceral wystąpi z programem złożonym z wielkich utworów autorstwa najbardziej rozpoznawalnych twórców w historii tanga – m.in. Troilo, Pugliese, D’Arienzo, Piazzolla oraz Salgán.

Sextet wydał dotychczas trzy albumy: Mordiendo el suelo (2013), Champagne Tango (2015) oraz Milonga de mis amores (2017). Jest też intensywnie zaangażowany w działalność na milongach oraz w teatrach Buenos Aires; brał udział w międzynarodowych festiwalach tanga w Edynburgu, Tuluzie, Bormes-les-Mimosas oraz Zurychu.

W składzie:

Francisco Ferrero: Pianino
Nicolás Maceratesi: Bandoneon
Javier Kase: Skrzypce
Cecilia Barrales: Wiolonczela
Mauro Paternoster: Gitara
Martín Wainer: Kontrabas
Hernán Fernández: Wokal http://credit-n.ru/ipoteka.html

Dj MIsha!

  •  860 – Rusowie po raz pierwszy (i nie ostatni)zaatakowali Konstantynopol.
  • 1178– Pięciu mnichów z Canterbury  było świadkami eksplozji wywołanej prawdopodobnie upadkiem meteorytu na obrzeżu niewidocznej strony będącego tuż po nowiu Księżyca
  • 1452– Papież Mikołaj V  wydał bullę Dum Diversas, w której zezwolił POrtugalii  na „atak, podbicie i ujarzmienie Saracenów, pogan i innych wrogów Chrystusa gdziekolwiek byliby znalezieni”.
  • 1574– Król Henryk III Walezy dał nogę z Warszawy do Francji.
  • 1815– 100 dni Napoleona: w bitwie pod Waterloo Napoleon Bonaparte poniósł ostateczną klęskę.
  • 1860– Została odkryta kometa jednopojawieniowa C/1860 M1 (Wielka Kometa roku 1860).
  • 1992– Rozpoczęła działalność pierwsza polska sieć telefonii komórkowej PTK Centertel
  • 2017 dj Misha Krakowski zdobywa szturmem Warszawę, zawiera sojusz z lokalnymi tangero@s i nadaje tak, że Centertel może się schować! Będzie nawracać niewiernych i krzewić prawdziwe tango! Jak kometa jednopojawieniowa przemknie przez warszawskie niebo! Żadnych ucieczek do Francji czy innych dystrakcji niedzielnych nie planujcie, w przeciwnym wypadku wylądujecie wśród zacinającego deszczu na dworcu Waterloo z pytaniem na ustach: i po co nam to było??

Historia est magistra vitae, co się wykłada: szorujcie na milongę comme il faut!

Niedziela 18 czerwca
Potocka 14
16:30-17:30 Praktyka
17:30-21:00 Milonga
Wstęp:
Praktyka 10 zł
Milonga 15 zł (pierwsza godzina milo – 10 zł)

 

 

  http://credit-n.ru/calc.html

uwaga!

Drogie i Drodzy! 15 czerwca (czwartek) wszystkie zajęcia będą normalnie!!! Zapraszamy średniozaawansowanych o 19.15, a potem technika solo – do zo na NArbutta! http://credit-n.ru/zaymyi-v-ukraine.html

DJ Jareczek!

Lube i Drodzy, gdybyście chcieli poobracać się w naszym niewybrednym towarzystwie, to do komapanii macie nader wybrednego didżeja Jareczka! Prosto ze światowego tournee, z tamburynkiem w ręku wpadnie, żeby Wam poprzygrywać do tańca! Oszczędni w słowach i bardzo serio zapraszamy!!! Spotkajmy się w niedzielę na Potockiej!

Niedziela 11 czerwca
Potocka 14
16:30-17:30 Praktyka
17:30-21:00 Milonga
Wstęp:
Praktyka 10 zł
Milonga 15 zł (pierwsza godzina milo – 10 zł) http://credit-n.ru/offers-zaim/denga-zaimy-nalichnimi.html

uwaga

4 czerwca nie będzie milongi comme il faut! sala zajęta na jakieś dystrakcje! do zo za tydzień! http://credit-n.ru/offers-zaim/lime-zaim-zaymi-online.html